-->

Всеукраїнська громадська організація

ФЕДЕРАЦІЯ ГОЛУБИНОГО СПОРТУ УКРАЇНИ

La Fédération colombophile de l' Ukraine

Статистика і документи
Меню сайту


Форма входа

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


счетчик посещений
Матеріали сайту передруковувати тільки з дозволу адміністрації сайту
Вітаю Вас, Гость · RSS 26.04.2024, 17:49:56

ЗАТВЕРДЖУЮ:

Заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту

                                             А.В. Домашенко

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

Президент Всеукраїнської громадської організації "Федерація голубиного спорту України"

                                                              І.Д.Боднараш

 21.04.2010 р.

 ПРАВИЛА

проведення змагань зі спортивними голубами по Всеукраїнській громадській організації

«Федерація голубиного спорту України»

I. Загальне положення

Змагання спортивних голубів проводяться для визначення їх здібностей та орієнтації льотних можливостей. Завданням змагань є визначення кращих спортивних голубів та їх тренерів. Змагання проводяться згідно положення та графіку змагань.

Основою змагань спортивних голубів є те, що голубів, з надітими напередодні спеціальними кільцями (номера яких не відомі тренерам цих голубів) відвозять з пункту «А» на певну відстань до пункту «В» і одночасно випускають. Голуби стрімко летять з пункту «В» до пункту «А» до своїх голубівників, при  цьому  реєструється  час  повернення голубів і підраховується  їх  середня  швидкість. В залежності  від показаної середньої  швидкості  голуби  займають  місце  у  протоколі  змагань,  а  їх  тренерам  нараховуються  бали.

Контроль за підготовкою та проведенням змагань у голубиному спорті здійснюється центральним органом виконавчої влади фізичної культури та спорту та ВГО ФГСУ

 II. Основні умови проведення змагань.

1. Заявленими голубами на змагання визначаються здорові та вакциновані голуби з обручками єдиного встановленого зразка. Голуби інших країн допускаються до змагань, якщо голубівник має паспорт на даного голуба.

2. Змагання проводяться силами регіональних, районних, міських, селищних чи сільських клубів за рахунок цільових внесків які сплачуються після затвердження графіку змагань .

3. Згідно з міжнародними правилами Ф.С.І. (міжнародної Федерації голубиного спорту) змагання визнаються заліковими, якщо вони відповідають умовам цих правил по кількості голубників і голубів, які беруть участь у змаганні. Якщо клубам не вистачає кількості голубів або голубівників, то вони об’єднуються в регіональні об’єднання і організовують спільні випуски з загальним конкурсом – 20% від кількості голубів, які брали участь у змаганні.

III. Учасники змагань

1. В змаганнях можуть приймати участь обласні Об’єднання, які складаються з регіональних, районних, міських та селищних клубів.

2. Кожний клуб закриває конкурс 20% від кількості своїх голубів, які брали участь у змаганні, при умові, якщо клуб має, як мінімум 5 учасників і як мінімум 50 голубів, заявлених в заявці на кожному випуску. У випадку відсутності мінімуму, клуб контролює своїх голубів у найближчому клубі і закриває конкурс у цьому ж клубі. Якщо найближчий клуб відмовив у контролі голубів сусіднього клубу, то йому не зараховується результат прильоту з даної дистанції.

3. Контрольно-заявочні відомості (бланки № 1-2) на кожну дистанцію клубами передаються через суддю, або висилаються голові суддівської комісії регіонального або обласного Об’єднання.

 IV. Суддівська колегія (комісія) змагань і прилади реєстрації

1. Проведення змагань зі спортивними голубами контролюються суддівською колегією (комісією). Суддівська колегія (комісія) повинна складатися не менше ніж з 3-ьох осіб.

2. Приліт голубів фіксується електронними реєстраційними системами та механічними годинниками реєстрації прильоту голубів. Ті голубівники-спортсмени, які реєструють приліт голубів електронними системами  контролю, повинні мати в клубі тільки один клубний реєстраційний блок, який під час змагань повинен знаходитися у уповноваженого члена суддівської комісії.

3. Реєстрацію голубів на змаганнях клубним реєстраційним блоком проводити лише у тому місці, яке встановила суддівська комісія регіону або клубу.

4. Кожен клуб або об’єднання, учасник змагань, повинно мати діючу, легально придбану, комп’ютерну програму для підрахунків результатів, встановлену у клубний комп’ютер. На початку сезону данні про відстані для змагань, про голубівників і заявлених ними голубів заносяться у базу даних цієї програми уповноваженим членом суддівської комісії.

5. Результат прильоту голубів з кожної дистанції заповнюється в двох екземплярах згідно бланку №1 в день закриття конкурсу 20% і підписується  комісією. Дані з бланку результатів даного льоту вносяться в базу даних програми підрахунків результатів. Готовий результат даних змагань відправляється на протязі 10-ти діб електронною поштою до головного адміністратора Всеукраїнської бази даних результатів змагань ФГСУ. Адміністратор має відправити повідомлення про прийняття результатів від даного клубу. Це буде підтвердження про те, що даний клуб відправив результати вчасно.

6. Отримані по електронній почті результати змагань від клубів та об’єднань адміністратор вносить до Всеукраїнської бази даних результатів змагань ФГСУ і проводить їх обробку.

            7. У випадку включення голуба в конкурс 20 % не заявленого в заявці, а також неправильно записаного номера кільця, року народження, статті голуба, прізвища, імені, коду господаря, відстані, компютер автоматично відкине його із загального конкурсу.

 V. Головний арбітр змагань

1. Головний арбітр змагань обирається на конференції ВГО ФГСУ більшістю голосів терміном на 5 років. Він є одночасно і головою суддівської  колегії (комісії). В обов’язки головного арбітра входить:

-         створення суддівської колегії не менше як з 5-ти осіб;

-         ведення контролю над проведенням змагань по ВГО ФГСУ;

-         прийняття заходів у разі порушення Правил змагань;

-         опрацьовування результатів змагань Всеукраїнською базою даних підрахунків результатів змагань по ВГО ФГСУ;

-         підготування положення про проведення змагань та розповсюдження його серед об’єднань та клубів через Осередки ВГО ФГСУ та проведення контролю за їх виконанням;

-         в кінці кожного сезону змагань проведення підсумків змагань, виявлення переможців та підготування їх нагородження.

2.        Головний арбітр ВГО ФСГУ має право, у разі необхідності, своїм розпорядженням назначити тимчасову суддівську комісію з членів основної суддівської комісії для невідкладної перевірки виконання положень Правил змагань тим чи іншим клубом (об’єднанням). Результати перевірки оформити актом і доповісти на Президії ФГСУ для прийняття рішення.

 VI. Види змагань.

Ці правила передбачають змагання спортивних голубів, а також голубівників-спортсменів.

1. Голуби змагаються між собою по швидкості польоту на окремих дистанціях і в багатоборстві за сезон і останні 2 роки змагань.

В багатоборстві за сезон голуби України змагаються у номінаціях:

а) чемпіон дистанції - по найвищій середній швидкості польоту незалежно від статі;

б)  кращий голуб сезону - по найбільшій сумі балів, набраних за сезон змагань серед голубів незалежно від статі;

в) кращий самець сезону - по найбільшій сумі балів, набраних за сезон змагань серед самців;

г)  краща самиця сезону - по найбільшій сумі балів, набраних за сезон змагань серед самиць;

д)  кращий річний голуб - по найбільшій сумі балів, набраних за сезон змагань серед  річних голубів незалежно від статі;

е)  в класі «Спорт» - по найбільшій сумі балів, набраних за останні 2 роки змагань незалежно від статі.

2. Голубівники-спортсмени України змагаються в тренувальній і селекційній майстерності по результатах змагань одного сезону їх голубів у номінаціях:

а)  кращий у командному заліку – по найбільшій сумі набраних балів 5-ти першими голубами з кожної дистанції за льотний сезон;

б)  кращий голубівник сезону – по найбільшій сумі балів, набраних 5-ма кращими голубами по підсумках змагань сезону;

в)  краща голуб’ятня – по найбільшому відсотку результативності за сезон. При умові, якщо голубовод приймав участь у всіх випусках і його голуби вклалися в 20 % на кожній дистанції,

г) кращий майстер голубиного спорту – по найбільшій сумі балів у командному заліку на кожній дистанції помноженої на коефіцієнт результативності на цій дистанції;

д)  кращий голубівник у чемпіонаті України  (абсолютний чемпіон України)  -  по найбільшій сумі балів в номінаціях кращий голубівник сезону і майстер голубиного спорту;

е)  кращий клуб (об’єднання) України -  по найбільшій сумі балів 5-ти голубників клубу (об’єднання) у номінації «кращий голубівник у чемпіонаті України».

3. Формули розрахунку балів:

Переможці «Майстер голубиного спорту» визначається на кожній дистанції по формулі: /додаванням балів з кожної дистанції/

 О5 – сума балів 5-ти кращих  Б5 – сума балів 5-ти перших

О5 = Б5*Кр             Кр – коеф. результативності, який визначається по формулі:

Кр=К/З

К – кількість призових голубів на кожній дистанції

З – кількість заявлених голубів на кожній дистанції голубівником

 Краща голуб’ятня визначається по формулі: % - (кількість призових голубів за сезон: на кількість замовлених голубів за сезон)*1000

VII. ПІДСУМКОВІ ВИСТАВКИ ЗА СЕЗОН

1.      Для відбору Національної колекції голубів для участі у міжнародних виставках експонуються спортивні голуби в категоріях А-В-С-Д-Е по результатах за 1 рік (малі категорії) та 2 роки незалежно від статі.

2.      Кожний клуб (об’єднання) має право заявити для участі у виставці по   результатах за 1 рік (малі категорії) два голуби основного складу і по одному резервному голубу у кожній категорії незалежно від статі (всього 15 голубів). Для участі у категоріях за 2 роки - три голуби основного складу і по два резервних голуба у кожній категорії (всього 25 штук голубів).