-->

Всеукраїнська громадська організація

ФЕДЕРАЦІЯ ГОЛУБИНОГО СПОРТУ УКРАЇНИ

La Fédération colombophile de l' Ukraine

Програма підрахунків
Меню сайту


Форма входа

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


счетчик посещений
Матеріали сайту передруковувати тільки з дозволу адміністрації сайту
Вітаю Вас, Гость · RSS 19.03.2024, 08:01:02

       Дана сторінка присвячена Вашим питанням стосовно роботи Програми підрахунку льотів ФГСУ "Голуби". Це допоможе клубам отримати відповіді на найпоширеніші запитання, які задаються під час консультацій за телефоном.

         Ведучий сторінки: програміст ФГСУ Твердохліб Роман Васильович.


Запитання 1: Чиєю власністю є програма?

                  Якщо Ви читали інструкцію, то там написано, що програма є власністю ФГСУ. Те ж саме написано на усіх звітах, які вона формує. Це означає, що права на розповсюдження програми повністю належать Федерації голубиного спорту України. Якщо Ви розумієте, скільки коштує праця програміста, а також скільки можуть коштувати програми подібної складності, то можна припустити, що добровільні внески, які сплачується клубом за набуття прав по користуванню програмою є «символічною сумою», оскільки витрати у сумі 500 грн. (станом на 2011 рік, або 350 чи 400 грн. як було раніше) є набагато меншими ніж реальна її вартість. І у цьому головна заслуга теперішнього керівництва федерації, які дозволили забезпечити її масове використання.  Мої міркування можуть підтвердити клуби Харкова, Сум, Тернополя, які робили добровільні внески за програму на більшу суму приблизно п’ять років тому.

      Тому і для мене супроводження програми є, в першу чергу, своєрідним «хобі». Завдяки цьому термін користування програмою є безстроковим і клубам не потрібно робити добровільні внески за оновлення.

 Для довідки:  супроводження програми подання податкової звітності МедДок коштує 270 гривень на рік http://www.me-doc.com.ua).

    Тобто висновок щодо розповсюдження програми може бути таким – синонімом в економіці стосовно порядку роботи з програмою є лізинг. Те ж саме стосується і добровільних внесків щорічно за прийом даних у Всеукраїнську базу даних. Адже ця сума внесків повинна покривати витрати на постійну розробку Всеукраїнської бази даних (а це є набагато складніша програма, ніж клубна), витрати на друкування матеріалів, мобільні розмови і консультації щодо прийому льотів, оплату за інтернет, витрати на експлуатацію сервера Всеукраїнської бази даних і т.д.

     Які обов’язки щодо роботи з програмою покладені на клуби? А ніяких? Достатньо просто залишатись членами федерації.

 Запитання 2: Які нововведення планується ввести у програму в 2011 році?

1.       Коректний друк контрольно-заявочної відомості не тільки для голубівника із кількістю до 80 голубів, а для кількості до 180 голубів.

2.       При введенні результатів льоту можна вводити корекцію показників годинника (спішить або відстає), і відповідно час прильоту можна вводити не фактичний, а той, який написав голубівник у КЗВ.

3.       Координати голуб’ятні, а також пункту випуску можна вводити не тільки у вигляді десяткових дробів, а і у вигляді градусів, мінут і секунд.

4.       Для забезпечення участі ФГСУ у чемпіонаті Східної Європи звіти по категоріях А та В можна також вивести за коефіцієнтами.

5.       Правило обов’язкової участі голубівника у всіх льотах клубу як мінімум п’ятьма голубами має можливість вводитись по бажанню клубу.

6.       Додана інформація про результати льотів за новими категоріями за 1 рік: f, g, h.

7.       Поскільки частина клубів у цьому сезоні планують «спарені» льоти, то кількість льотів за сезон може перевищити 12. Тому нова програма буде коректно підтримувати більшу кількість льотів (точна кількість буде об’явлена під час висилання оновлення). При цьому льотна картка голубовода буде виводитись у форматі html, що дозволить легко розмістити результати льотів на персональних сайтах голубівників та клубів.

8.       Дискваліфікація окремих голубівників клубу (анулювання їхніх результатів).
   

Оновлення будуть переслані клубам в кінці квітня,  а до цього часу можна починати відкриття сезону і роботу з програмою у старій версії. Для заявки на оновлення прохання звертатись до Президії ФГСУ.

    Як бачите, робота над програмою постійно продовжується, і усі Ваші побажання враховуються.

     Запитання 3: Чому одразу після відкриття нового сезону 2011 і формування заявок у бланках контрольно-заявочних відомостей досі залишається сезон 2010?

         Коли Ви відкриваєте новий сезон, то змінюється інформація в таблиці bizh_sezon, але дані з таблиці bizh_sezon попадають у програму під час її завантаження, тому нове завантаження дозволяє закачати зроблені зміни. Те ж саме може стосуватись також інших змін, оскільки дані з бази даних завантажуються під час виклику певних функцій меню.

 

Запитання 4: Чи можна однією копією програми підраховувати результати кількох клубів?

             Хоча це некультурно, але відповідаю запитанням на запитання: А чи можна доїхати Запорожцем 965 з Луганська до Львова? Відповідь можна, але за скільки? Те ж саме стосується і програми. Ніхто не забороняє встановлювати Вашу програму на кілька різних комп’ютерів. Але основна інформація міститься у файлі бази даних, тому потрібно коректно переносити дані з однієї бази у другу, що потребує достатніх навичок по роботі з комп’ютером. Але назва клубу для обох програм буде однаковою. Крім того, отримавши в користування програму Ви отримаєте код, який дозволяє передавати інформацію у Всеукраїнську базу даних. Тому якщо Ви хочете передавати інформацію про льоти, то це може робити лише одна з цих програм, оскільки дані льоту з іншої програми автоматично змінять попередні.

            Тому висновок із цього очевидний, доцільніше на окремий клуб зареєструвати окрему копію програми і вести підрахунки окремо.

            Але слід пам’ятати, що підрахунок по категоріях коректно працює лише тоді, коли у льоті приймає участь більше 250 голубів та 20 голубівників (або 150 голубів для дальніх дистанцій). Тому з іншого боку клубам не варто дуже «дробитись» і працювати спільно. Тому на при кінець хочеться згадати фразу: «В єдності сила народу . . . »

 

Запитання 5: Як можна вивести результати для спільних випусків у кількох клубах?

                        Всеукраїнська база даних надає таку можливість, оскільки там фіксуються дані усіх спільних випусків. Крім того, на всі такі випуски відкривається окремий конкурс, і голуб який не попав у конкурс по клубі має шанс попасти у конкурс за результатами спільних випусків. Тому у Всеукраїнській базі даних в окремих випадках голуби в категоріях можуть мати кращі результати ніж у клубній.

            Якщо Вам потрібно отримати результат прильоту по спільному випуску, то зверніться за цим до головного судді ФГСУ, який є адміністратором Всеукраїнської бази даних.

            Водночас для того, щоб дані про спільні випуск зафіксувались програмою, усі клуби які приймають в ньому участь повинні однаково ввести наступні дані льоту:

*    Пункт випуску

*    Дата випуску

*    Час випуску

Якщо хоча б одна із цих частин буде відрізнятись, то випуск не буде вважатись спільним. Найбільше це стосується назви пункту випуску, оскільки різниця навіть в одну букву (Донецьк і Донецк) є дуже суттєвою. Тому домовляйтесь між собою і введіть назви пунктів правильно.

 Якщо ж клуб навпаки хоче відокремитись від спільного випуску (наприклад через відсутність взаємоконтролю прильоту), то йому варто час випуску вносити зміщеним хоча б на одну хвилину (наприклад не 06:00, а 06:01)

 

Запитання 6. Шимко Віктор (Вінниця). Чи збережуться результати голуба за 2 роки, якщо він поміняє власника (наприклад перейде у власність сина від батька)?

             Без додаткових операцій із базою даних – ні? Найкраща схема передачі власності наступна: на початку сезону поміняти код голубівника у таблиці golub. Це вже і буде зміна власника. Далі реєструвати голуба в заявку від нового власника і проводити льоти. А в кінці сезону для тих голубів, які досягли хороших результатів (претендують на категорії за 2 роки) поміняти код власника у таблицях masterstvo та resultaty у результатах попереднього сезону. Очевидно, що такі дії можна було робити і на початку сезону, але тоді об’єм робіт є набагато більшим.

            Також слід зазначити, що якщо клуб передавав результати льотів у Всеукраїнську базу даних, то інформація за попередній сезон вже збережена там, і для відображення результатів таких голубах на Всеукраїнському рівні потрібно «просити» провести аналогічні дії з програмою головного суддю ФГСУ.

            Тобто такі дії є досить працеємними і якщо без них можна обійтись, то їх не варто проводити.

Запитання 7. Крицький В.В. (Кривий Ріг). Як можна змінити вже введені координати голуб’ятні або точки випуску так, щоб програма автоматично перерахувала відстані?

             Справді, це є досить типова проблема, з якою стикаються користувачі програми, оскільки не завжди ті заміри, які були внесені на момент початку роботи з програмою є точними. Тому виникає потреба їх змінити. Якщо розглянути таблицю golubovod або city бази даних goluby.mdb, то інформація про координати там має досить складну структуру:

            Як видно з фрагмента, усі координати розділені роздільником ::--:: та записані в одну комірку бази даних. Вони складаються із трьох частин: висоти над рівнем моря,  широти і довготи. Висота над рівнем моря мало впливає на точність обчислення відстаней (це можна легко довести за допомогою теореми Піфагора), тому якщо вона невідома, то для усіх голубівників і точок випуску її можна вводити однаково (наприклад 200 м.). Очевидно, що змінювати координати можна прямо в таблиці. Але тут виникає ряд проблем. По-перше, це треба робити акуратно, щоб роздільники залишались такими самими і не з’являлись зайві пробіли. Як правило змінюються лише розряди після коми. І по-друге, після такої зміни відстані до голуб’ятні перераховуватись не будуть. І накінець третьою проблемою є те, що якщо у Вашому розпорядженні є координати в географічному форматі, то для їх ручного внесення у базу даних слід мінути і секунди перевести у частини десяткового дробу.

            Тому більш доцільно використовувати інший спосіб зміни координат. Він полягає в тому, що спочатку інформація про голубівника або пункт випуску свідомо знищується із бази даних (тобто видаляється певний рядок таблиці golubovod або city), а потім за допомогою засобів програми (функції «Додання голубівника» або «Додання пункту випуску») вноситься знову. Головною вимогою при цьому є те, щоб назва пункту або прізвище і код голубівника не змінились. (Тут має значення кожна крапка, пробіл, а також велика чи мала буква). Тому для цього перед видаленням варто скопіювати стару базу даних або потрібну інформацію про голубівника чи точку випуску і не вводити прізвища або назву міста з клавіатури, а копіювати через буфер обміну. В такому випадку програма автоматично перерахує відстані відповідно до оновлених координат:

            Операції з пунктом випуску проводяться аналогічно. Очевидно, що така операція є досить складною, але програма не розрахована на масове редагування координат, і тому для одиничних виправлень такий спосіб є достатньо прийнятним.


Запитання 8.   Едвард Мукачево (прізвища я не знаю). Як можна повернутись до підрахунку льоту, який вже відбувся?

             Така ситуація виникає тоді, коли помилка у льоті виявляється вже після того, як льот закритий. Тому «неофіційна» порада полягає в тому, щоб закривати льот лише після того, як основні голубівники ознайомляться із його результатами. Оптимальним варіантом є демонстрація роздруківки із результатами льоту на наступному випуску голубів. Така політика дозволить майже на 100% уникнути виникнення подібних ситуацій. Але якщо ж потреба перерахувати попередній льот все ж виникла, то слід виконати у базі даних певні операції із таблицею bizh_lyot.

            Припустимо, що у базі даних на даний момент відкритий льот №9, але ще не підрахований. Тоді у цій таблиці буде відображена наступна інформація:

            Найважливішою коміркою тут є статус. Він може бути рівним 0 - льот ще не відкрито, 1 – льот відкрито але не підраховано і 2 – льот підраховано. Якщо  льот №9 буде закрито, то у таблиці буде стояти льот №10 зі статусом 0.

            Тоді якщо потрібно перерахувати результати льоту №6, то слід у таблиці вручну встановити номер льоту рівний 6 і статус 1 (не підрахований). Після цього:

А) зайти в програму;

Б) внести зміни або виправлення у результати прильоту;

В) підрахувати льот програмою і вивести його результати

Г) не закриваючи льот!!! Відкрити у базі даних таблицю bizh_lyot і замість льоту №6 зі статусом 2 відновити ті дані, які були до моменту втручання (льот №9 зі статусом 1). Закривання льоту програмою і подальше відкривання наступного льоту може привести до втрати інформації із бази даних!!!

 Після виправлення льоту №6 дані про наростаючі підсумки у конкурсах «Командний залік» та «Майстер голубиного спорту» за результатами льотів №7 та 8 стануть недостовірними, адже у них не враховані зміни, які були внесені по льоту №6. Але починаючи з льоту №9, який ще не підрахований, наростаючі підсумки будуть виведені правильно.

У будь-якому випадку для повернення до попередніх результатів перед виконанням цієї операції варто зберігати резервну копію бази даних.

Також якщо клуб вже переслав результати льотів до ФГСУ, то їх слід відіслати повторно, аргументувавши перед суддівською колегією правомірність зміни результатів льоту. В іншому випадку, у Всеукраїнській базі даних результати льоту не зміняться.


Зміни у програмі на 2012 рік (нова версія)

1.     Всі категорії підраховуються за призовими коефіцієнтами. Бали категорій А і В які діяли раніше із бази даних не видалені, проте у ніяких звітах вони не фігурують.

2.     Для формування «Спецкласу», при підготовці бази до нового сезону, не видаляються голуби, які мають в сумі 8 і більше конкурсів, останній з яких відбувся не пізніше 4 років тому – тобто якщо голуб завершив свої виступи у 2008 році і вже не виступає, то цього року він видалиться  із спецкласу. Також при підготовці до сезону не видаляються голуби і голубоводи, які залишаються у «Спецкласі» з попередніх сезонів.

3.     Під час формування списку голубів на сезон, при видаленні голубів які не беруть участь у сезоні, перевіряється, чи голуби, які будуть видалятись беруть участь у «Спецкласі», і якщо так, то програма не дозволяє видаляти їх.

4.     В результатах льоту вже не виводяться звіти «Командний залік» та «Майстер голубиного спорту». Ці звіти можна виводити починаючи з першого льоту у меню «Звіти за сезон». Інші звіти, зокрема «Кращі голуби», «Кращий голубівник»  та інші можна виводити, якщо проведено більше ніж половина заявлених на сезон льотів.

5.     Зроблено звіт про претендентів на категорію «Стандарт» у розділі «Звітність за два сезони.». При цьому нальотка у категорії «Стандарт» може бути меншою ніж клас «Спорт», якщо на деяких льотах клуб не виконав умов 150 голубів і 20 учасників.

6.     Звіт по «Спецкласу» формується за допомогою функції меню «Інформація про голуба». При цьому там льоти виводяться у порядку від найкращого зайнятого місця до найгіршого. Крім того, через функцію «Звіти за два роки» виводиться список найкращих голубів у «Спецкласі» відповідно до кількості конкурсів та призових кілометрів (при однаковій кількості конкурсів, до уваги беруться кілометри). При цьому у цей звіт потрапляють всі голуби, які мають більше ніж 10 конкурсів.