-->

Всеукраїнська громадська організація

ФЕДЕРАЦІЯ ГОЛУБИНОГО СПОРТУ УКРАЇНИ

La Fédération colombophile de l' Ukraine

Історія ФГСУ
Меню сайту


Форма входа

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


счетчик посещений
Матеріали сайту передруковувати тільки з дозволу адміністрації сайту
Вітаю Вас, Гость · RSS 19.03.2024, 04:25:45
 
Історія голубиного спорту України
 
    Історія спортивно-поштового голубівництва в Україні відображає історію України і пов’язана з рівнем соціально-економічного розвитку суспільства. В кінці ХІХ сторіччя вперше на Україні в м. Києві був організований клуб спортивного голубівництва, 12.07.1890 року був здійснений перший випуск поштових голубів в урочищі "Наталка" під Києвом, цим почалися перші змагання поштових голубів. Саме з цієї  дати і бере початок годубиний спорт в Україні. Цей клуб мав власний друкований орган – „Вісник голубиного спорту ”. На одній з сторінок цього вісника була надрукована інформація, що в змаганнях приймають участь поштові голуби бельгійського походження. Їх швидкість на дистанції 1000 км. складала 1020 м/хв. Навіть сьогодні такий результат вважається відмінним. Це значить, що і в ті далекі часи голубиний спорт в Україні був на хорошому рівні.
   Після революції, на початку ХХ століття, відбулися структурні перетворення у суспільстві і спортивно-поштове голубівництво в Україні припинило своє існування. В передвоєнні, і в роки другої світової війни поштові голуби використовувалися тільки для поштового зв’язку. В післявоєнні роки поштові голуби з’являються в приватних господарствах голубівників, але офіційні змагання не проводяться. Найбільш поширено змагання зі спортивними голубами стали проводитися у Львівській області, на початку 60-х років ХХ сторіччя, а трохи раніше у м. Львові був організований клуб спортивного голубівництва, який у 2007 році відзначив своє 50-ти річчя. У місті Стрий Львівської області у 1965 році вже існував міський клуб спортивного голубівництва, який проводив змагання зі спортивними голубами. У 1975 році цей клуб відсвяткував своє 10-ти річчя. Фото з цього свята були надруковані у журналі німецьких голубівників-спортсменів "Шпорттаубе". Головою Стрийського клубу з самого початку був обраний Абрагамович Степан Антонович.
     Враховуючи те що, в кінці 50-х років 20-го сторіччя більшість поштових (або спортивних) голубів з'являлося у західній частині України із-за того, що вони потрапляли в Україну, перетинаючи кордон у повітрі, і те, що перші змагання голубів проходили саме тут, можна з упеністю стверджувати, що саме Західна Україна стала Батьківщиною голубиного спорту України після воєних років.
   У 70-х та 80-х роках ХХ сторіччя змагання зі спортивними голубами стали проводиться у багатьох містах України. Наприклад, в місті Одесі в цей період дуже активну діяльність проводив обласний клуб під керівництвом Красненко Миколи Павловича. Клуби спортивно-поштового голубівництва виникають у багатьох містах України при товариствах Охорони природи. В таких містах як Харків, Ворошиловград, Кривий Ріг, Мелітополь, Запоріжжя, Севастополь, Маріуполь, Тернопіль, Івано-Франківськ та в інших. В цей період більшість клубів України проводить до 13 змагань за сезон, в яких включені змагання на дистанціях від 100 до 1450 км. Поступово термін «спортивно-поштові голуби» втрачає своє значення. Все частіше це заняття аматорів називають «голубиний спорт». До 1988 року голубівники СРСР жили надією на створення всесоюзного товариства любителів голубів.
   В 1988 році при Міністерстві культури СРСР було організоване Всесоюзне товариство клубів голубівників любителів (ВТКГЛ). В тому ж році голубівники-спортсмени СРСР на всесоюзній конференції в м. Мелітополі (Запорізька область), об’єднались в секцію спортивного голубівництва при ВТКГЛ, яку очолив авторитетний голубівник СРСР Романов В.А. Головою секції спортивного голубівництва ВТКГЛ був вибраний Лаврентьєв Володимир Павлович, а в організаційний комітет увійшли досвідчені голубівники-спортсмени Кузів Р.С., Козачок Б.І., Балагуш І.О., Патій Е.М., Красненко М.П.
   В кінці 80-х років відбулося об’єднання клубів спортивного голубівництва Півдня і Сходу України. Так у 1985 році на конференції у місті Ворошиловград, де присутні були представники майже всіх регіонів України були прийняті єдині Правила змагань спортивних голубів. Ініціаторами розробки і авторами цих Правил виступили голубоводи Кушнарьов Сергій (м. Ворошиловград), Крицький Володимир (м. Кривий Ріг), Лаврентьєв Володимир (м. Мелітополь) та Овчаренко Микола (м. Ворошиловград). А починаючи з 1986 року голубоводи Півдня та Сходу вже проводили змагання спортивних голубів за єдиними правилами, потім до них приєдналися голубоводи і других регіонів України та Росії. Проводились також спільні змагання голубівників у Львівській та Івано-Франківській областях. Всі змагання проводились по єдиним правилам. За підсумками результатів змагань був виданий спільний каталог по всіх клубах України. Потім по таким же правилам стали проводити змагання спортивних голубів всі клуби України.
   Відразу після організації секції спортивного голубівництва при ВТКГЛ, ініціативна група на чолі з досвіченими голубівниками з міста Львова Кузів Р.С. та Козачок Б.І. почала переговори з F.C.I. про вступ голубівників-спортсменів СРСР до F.C.I. Згідно уставу F.C.I., при прийомі будь-якої країни в члени F.C.I., за неї мають клопотати дві інші держави, члени F.C.I., які виступають на правах гарантів. Домовленість була досягнута з федерацією Польщі, президент І.Палічка та федерацією Німеччини, президент Д.Кохаус. На виставці спортивних голубів всіх клубів СРСР була відібрана колекція 20-ти кращих голубів СРСР. В категорії «Стандарт» в колекцію ввійшли голуби: І.Кутяшина (Москва), В.Краснодєда (Мелітополь), В.Оліхова (Москва), М.Медвєдєва (Москва), М. Шабанова (Москва), Ю.Шемета-А.Лівенського (Луганськ), І.Кузьміна-В.Німурова (Москва), А.Кострова (Москва), Л.Такбасіді (Мелітополь), В.Кагана (Москва). В категорії «Спорт» в колекцію спортивних голубів від СРСР ввійшли: 6 голубів В.Лаврентьєва (Мелітополь), 2 голуба І.Кутяшина (Москва), Л.Юревича (Москва), М.Красненко (Одеса).
   У 1989 році ВТКГЛ через Міністерство культури СРСР організувало поїздку всім бажаючим голубівникам-спортсменам на ХХІ міжнародну Олімпіаду F.C.I., яка проходила в Польщі в м. Катовиці. Делегацію очолили Е. Гуревич, Р.С. Кузів, Б.І. Козачок та В.П. Лаврентьєв. На конгресі F.C.I., на якому була присутня делегація ВТКГЛ, представники країн-членів F.C.I. одноголосно проголосували за вступ СРСР у члени F.C.I. Це була перша перемога голубівників України, які проявили ініціативу при вступі до F.C.I. Не однозначно ставилися до входження в F.C.I. голубівників-спортсменів СРСР група голубівників з м. Москва, на чолі з В.Каганом. Всі клуби спортивного голубівництва України ввійшли в ВТКГЛ. В 1989 році голубівники-спортсмени України вирішили відсвяткувати 100-річчя голубиного спорту в Україні, для чого був запланований випуск голубів з м. Києва і проведення виставки у м. Львів. На стадіон у м. Київ привезли голубів з усіх куточків України. Було випущено 3600 голубів – то було грандіозне свято того періоду історії голубівництва - спільний випуск голубів. Перші голуби були зареєстровані в таких містах як Бахчисарай, Одеса, Миколаїв, Мелітополь. Хорошу швидкість показали голуби з Львівської області, Запоріжжя, Дніпропетровська, Луганська, Кривого Рогу та інших міст України. Цей випуск показав єдність голубівників України і великі можливості для розвитку спортивного голубівництва в Україні.
   Керівництво Московського клубу спортивного голубівництва, на чолі з В.Каганом, не підтримувало розвиток самостійного товариства любителів спортивного голубівництва в Україні. Московський клуб відмовився прийняти участь у ювілейному випуску голубів на стадіоні в м. Києві. Але спортивне голубівництво України розвивалось впевнено і самостійно починаючи з 1990 року в рік 100-річчя голубиного спорту в Україні. В подальшому, СРСР реорганізувався в СНД, де кожна країна стала суверенною. В 1990 році була проведена Всеукраїнська конференція представників всіх клубів спортивного голубівництва. На конференції було прийняте рішення, що організація, яка представляє національний голубиний спорт має називатись – «Федерація спортивно-поштового голубівництва України». Першим президентом ФСПГУ був вибраний Патій Е.М. (м. Львів), віце-президентом – Лаврентьєв В.П. (м. Мелітополь). На конференції було прийняте рішення про вступ ФСПГУ в склад Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України. Завдяки зусиллям Лаврентьєва В.П. та найстаршого голубівника-спортсмена м. Києва Куперштейна С.Я., ФСПГУ зарахували до складу Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України. ФСПГУ вперше в історії України стала такою ж повноправною спортивною організацією, як футбол, важка і легка атлетика, шахи та інші види спорту. Це було важливим визнанням спортивного голубівництва на рівні держави. І послужило початком великого прориву в розвитку національного голубиного спорту в Україні. В Федерацію спортивно-поштового голубівництва ввійшли спортивні клуби всіх областей України. Проводились загальноукраїнські виставки, приймали участь всі області України, також організовувались щорічні спільні випуски спортивних голубів півдня і сходу України з дистанцією 1000-1250 км (Москва, Мінськ, Рига, Куйбишев, Волгоград), 1450 км (м. Ленінград), 1900 км (м. Біломорськ), 2000 км (м. Архангельськ), 2200 км (м. Мурманськ), 2500 км (м. Челябінськ), 3000 км (м. Воркута), 3000 км (м. Новосибірськ). Спільні змагання на довгих дистанціях з таких міст як Донецьк, Луганськ, Москва, Волгоград, Куйбишев (Саратов), Тюмень проводили голубівники Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, Дніпропетровської, Запорізької та Закарпатської областей.
   В 1990 році в м. Львів на честь 100- річчя голубиного спорту в Україні була проведена Ювілейна виставка спортивних голубів. Це була грандіозна подія в історії спортивного голубівництва України. Перший віце-президент Міжнародної федерації голубиного спорту (F.C.I.) І.Палічка приїхав поздоровити голубівників України з 100-літнім ювілеєм голубиного спорту в Україні. Делегація від F.C.I. виказала велике задоволення результатами українських голубівників і нагородила ФСПГУ пам’ятним призом від F.C.I. Ця подія в історії українського голубівництва послужила подальшому згуртуванню голубівників України і дала нові сили розвитку спортивного голубівництва. В 1990 році делегація ФСПГУ, у складі віце-президента ФСПГУ Лаврентьєва В.П. (м. Мелітополь), Грушевича О.Е. (м. Київ), вивозить національну колекцію спортивних голубів України на Спартакіаду країн Центральної Європи, яка проходила в Югославії в м. Суботниця. Колекція голубів України була прийнята голубівниками Європи з великою цікавістю.
   В 1990 році Федерація спортивно-поштового голубівництва України отримує всі офіційні документи для участі в ХХІІ Олімпіаді F.C.I. в Італії, м. Верона, в 1991 році. ФСПГУ відбирає національну колекцію кращих голубів на виставці в м. Львів. Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту оформляє всі необхідні документи на виїзд Української делегації на ХХІІ Олімпіаду F.C.I.
   Завдяки Валерію Борзову Міністерство фінансів України виділяє ФСПГУ гроші на поїздку в Італію, оформлюють загранпаспорти. В Україні ще не було іноземних консульств, тому МІД оформлював візи в Італію в консульстві Італії в Москві. З Києва ще не літали літаки в Італію, тому члени делегації Патій Е.М. та Лаврентьєв В.П. з колекцією голубів вилітають на Італію з Москви. В Італії ФСПГУ виставила колекцію спортивних голубів України. В подальшому, у всіх заходах Олімпіади і на Конгресі F.C.I. приймала участь делегація з України на рівні з делегацією з Росії. Незважаючи на всі перешкоди колекція України на Олімпіаді була одна з популярних серед голубівників усього світу. Наліт голубів в класі «Спорт» за два роки склав 10 – 11 тис. призових кілометрів. Біля колекції України постійно стояли десятки голубівників і просили розповісти про походження голубів та про голубівництво в Україні, дуже здивувались, коли довідались, що голубівництво в нашій країні розвивається ось вже 100 років. Голуби, які були представлені в колекції, за два роки здобули 4 перемоги на дистанції 1050 км, а голуби з м. Одеса отримали призи за дистанції 750, 820 км та два призи з дистанції 1400 км. Практично, це були фантастичні результати, яких ще не знав світ. Для спілкування відвідувачів виставки з Українською делегацією організаторами Олімпіади був наданий перекладач. За день голубівники відповідали на сотні питань відвідувачів. Керівництво Федерації голубиного спорту Італії, італійські голубівники і особисто президент F.C.I. К. Пратц, взяли під особисту опіку делегацію з України на всіх заходах і при виїзді з Верони. Презентація України на ХХІІ Олімпіаді F.C.I. в Італії стала незабутньою для багатьох голубівників світу. ФСПГУ отримала багатьох шанувальників українського спорту в світі серед голубівників та членів федерацій.
   Після Олімпіади в Італії і Україна, і Росія припинили своє членство в F.C.I. У 1991 році делегація з України, а саме: Лаврентьєв В. і Балагуш І., приймає участь на конференції в Польщі, де була досягнута домовленість з керівництвом Федерації голубиного спорту Польщі про участь кращих голубів України на Національній виставці Польщі. Варто зазначити, що у всіх міжнародних заходах ФСПГУ постійно відчувала дружню підтримку Федерацій спортивного голубівництва Польщі, Чехословаччини, Болгарії, Румунії, Вірменії та інших делегацій, за що їм дуже вдячні. В 1992 році голуби ФСПГУ приймають участь у виставці у Польщі, а також організовують національну виставку в м. Тернопіль. В цей період багато клубів проводили випуски спортивних голубів на дистанцію в 1000 км. Клуби голубівників західного регіону України успішно змагаються на дистанціях з Луганська та Донецька, а клуби півдня і сходу з – Москви, Подольська, Мінська, Львову, Риги та Ленінграду.
   У 1992 році Федерація голубиного спорту України отримує від F.C.I. весь комплект документів для участі в ХХІІІ Олімпіаді F.C.I. в Іспанії. Але ФГПСУ не знаходить фінансового забезпечення цієї поїздки і не приймає участь в ХХІІІ Олімпіаді F.C.I.
   В 1993 році ФГПСУ проводить національну виставку у м. Львів і приймає участь у виставці в Польщі. В 1994 році проходить національна виставка у Львові. В цьому році ФСПГУ отримує всі документи для участі в XXIV Олімпіаді F.C.I. в Нідерландах у м. Утрехт у 1995 році. ФГПСУ підтверджує свою участь в цій Олімпіаді F.C.I. Відбирається національна колекція і делегація. У склад делегації увійшли представники з усіх регіонів України, наприклад Патій Є. (м. Львів), Лаврентьєв В. (м. Мелітополь), Балагуш І. (м. Миколаїв, Львівської обл..), Крицький В. (м. Кривий Ріг), Грушевич О. (м. Київ), Скок В. (м. Запоріжжя), Трощак В. (м. Генічеськ) та інші. Всі члени делегації України на XXIV Олімпіаді F.C.I. отримала масу позитивних емоцій. Вони побачили кращих голубівників з усіх країн світу, мали можливість познайомитись з колекціями кращих голубівників Нідерланд, зустрітися з «зірками» світового голубиного спорту такими як Сільвер Тоє, Еркамф та ін., побували на дуже цікавих екскурсіях.
   У 1996 році ФГПСУ проводить виставку у Львові. Федерація отримує запрошення на XXV Олімпіаду F.C.I. у м. Базель в Швейцарії. ФГПСУ оформляє документи і відправляє їх в оргкомітет Олімпіади, формують делегацію, збирається колекція голубів. Не сприяло об’єднанню голубоводів спортсменів в Україні створення громадської організації «Національної федерації аматорів спортивно-поштового голубівництва», далі як НФАСПГ, під керівництвом Бойка М., яка стала претендувати на те, що ця організація є єдиним представником голубиного спорту України на міжнародному рівні. Згідно Уставу F.C.I., до складу F.C.I. приймаються країни, а не окремі групи голубівників. І F.C.I. ніколи не вмішувалася у внутрішні справи країн членів F.C.I., незалежно скільки федерацій чи інших об’єднань в країні, вони зобов’язані вибрати двох голубоводів для участі в Олімпіаді F.C.I. та виставити одну колекцію голубів. Оскільки ФСПГУ постійно була присутня на конгресах F.C.I., вона знала про ці вимоги. Амбіції федерації, яку очолював Бойко М. були чисто номінальні і ніякими практичними діями не підтверджувалися. Тому Українська делегація, на чолі з Патієм Є.М., з колекцією голубів, виїхала в Швейцарію. У Базелі на XXV Олімпіаді F.C.I. була виставлена колекція голубів з України. На конгресі F.C.I., на сцені великої зали «Палацу президентів» президент Федерації спортивно-поштового голубівництва України Патій Є.М. під оплески всіх делегацій світу прийняв поздоровлення від президента F.C.I. К.Пратца про прийом України в члени F.C.I. і отримав сертифікат, в якому вказано, що Україну, як державу, у F.C.I. представляють дві громадські організації ФСПГУ і НФАСПГ. ФСПГУ підтвердила своєю кропіткою працею, що вона здатна бути «ведучою» федерацією спортивного голубівництва України. В 1998 році ФСПГУ отримує запрошення від F.C.I. на участь в XXVІ Олімпіаді F.C.I. у Південній Африці, в Кейптауні. Безумовно керівництво ФСПГУ подякувало за запрошення, але повідомило, що прийняти участь в Олімпіаді не зможе, через брак фінансування.
   До цього часу ФСПГУ вже вийшла зі складу Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту через структурні зміни в самому Міністерстві та по деяким іншим причинам. В 2000 році ФСПГУ отримує запрошення від F.C.I. на XXVІІ Олімпіаду F.C.I. в Великобританії. Склад делегації був домовлений з майором королівської голубиної служби Великобританії. Під час оформлення віз консульство Великобританії затягнуло терміни видачі віз, що призвело до відміни поїздки, про що було проінформовано організаторів Олімпіади.
   У 2000 році в Україні була організована «Асоціація голубівників України». В 2001 році на конференції всіх клубів аматорів голубівництва в м. Київ одноголосно було прийняте рішення про вибрання президентом цієї організації Деркача Л.В. і прийом ФСПГУ до складу Асоціації голубівників України, президентом ФСПГУ був обраний Фармагей В.Г. Починаючи з 2001 року ФГСУ щорічно приймає участь в Національних виставках голубів, переможці яких нагороджувались кубками і медалями.
   З 2003 року в м. Києві розпочав свою роботу голубодром спортивних голубів «Національний», в якому приймають участь всі бажаючі голубівники України та інших держав. Метою голубодрому було популяризація голубиного спорту в Україні, але, у зв’язку з тим, що організацією голубодрому займалися Ковальов Н.П. та Фармагей В.Г., які постійно порушували правила проведення змагань на голубодромі за останні роки наслідки та результати на вищевказаному голубодромі стали негативними. Останні два роки із-за порушень ветеринарних норм та догляду за голубами великий процент голубів гине. Тому вищевказаний голубодром з назвою та ідеєю «Національний» став власним і втратив свій авторитет та репутацію. За участі ФГСУ були організовані голубодроми в містах Генічеськ та Чернівці, на яких приймають участь всі бажаючі голубівники України. Голубодроми в Україні стають все популярнішими, як різновид голубиного спорту. Останні сім років щорічно проводяться регіональні виставки у всіх областях України.
   Інтенсивно розвивається голубівництво в Чернівецькій, Львівській, Тернопільській, Закарпатській, Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Сумській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій та інших областях. В останні роки з’явилося спортивне голубівництво в Київській, Чернігівській, Полтавській, Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій, Волинській областях та АР Крим. Незаперечним лідером національного голубиного спорту є клуби Львівської області. Голубівники України активно приймають участь в міжнародних голубодромах Польщі, Румунії, Литви, Росії. В цих змаганнях рейтинг українських голубів досить високий.
   У березні 2008 року була проведена конференція на якій приймали участь представники з усіх клубів України. Так, як ФСПГУ була організацією без реєстраційних документів та входила до складу Всеукраїнської асоціації голубівників та за підсумками роботи останніх років керівництво даної організації практично не працювало, було прийнято рішення відновити роботу Федерації голубиного спорту України, яка була зареєстрована в 1992 р. Всі делегати, які приймали участь у роботі вищевказаної конференції і представляли більшість регіонів України одноголосно підтримали пропозицію відновити роботу ФГСУ. Було обрано нове керівництво ФГСУ терміном на 5 років згідно прийнятого статуту. Президентом ФГСУ був обраний Боднараш І.Д. (м. Чернівці). Також був обраний новий склад Президії, до якого увійшли такі відомі голубоводи-спортсмени як Крицький В.В., Стриженюк А.В., Безручко Г.О., Овчаренко М.В., Балагуш І.О., Анастасов А., Лаврентьєв В.П та ін. Були проведені заходи по проведенню загальноукраїнських змагань по критеріям F.C.I., щорічному проведенню виставок спортивних голубів. Так 22 грудня 2007 року в місті Києві була проведена перша Національна виставка спортивних голубів. На цій виставці була відібрана Національна колекція з кращих 15 голубів по всім 5-ом категоріям, згідно вимог F.C.I. Переможців виставки нагородили медалями та дипломами. На цю виставку запросили делегацію від F.C.I. на чолі з віце-президентом F.C.I. Члени делегації змогли побачити кращих голубів України, познайомитись з усіма голубівниками задати і отримати відповіді на питання. Делегація F.C.I. подякувала голубівникам України за теплий прийом і обіцяла неодмінно проінформувати F.C.I. про результати роботи голубівників-спортсменів України. В подальшому ця традиція контактів з представниками F.C.I. була продовжена, що сприяє авторитету голубиного спорту України на міжнародній арені.
   З 2008 року нове керівництво ФГСУ почало активні дії по перереєстрації діючої організації в органах юстиції, як того вимагало діюче законодавство, бо термін реєстраційних документів ФГСУ вже скінчився. Завдяки ініціативі керівництва ФГСУ голубиний спорт увійшов до єдиного реєстру видів спорту України.
   У листопаді 2009 року керівництво ФГСУ отримало нові реєстраційні документи і свідотство від Міністерства юстиції України, де було вказано, що нова назва громадської організації тапер така: Всеукраїнська громадська організація «Федерація голубиного спорту України», далі ФСГУ. У грудні 2008 року була проведена друга Національна виставка спортивних голубів, яка проходила у м.Львові. Взагалі ФГСУ об’єднала у своїх лавах більше як 2000 голубоводів-спортсменів з 32 клубів, які розташовані у 16 регіонах України. За цей короткий час ФГСУ спромоглася розробити оригінальну клубну програму для ведення підрахунків результатів змагань і розповсюдити її серед своїх клубів. У 2009 році була розроблена ФГСУ і вперше застосована програма «Всеукраїнська база даних» для підрахунків загальноукраїнських результатів змагань. Розроблено ряд положень і правил, які регулюють діяльність ФГСУ, проведення змагань і виставок.
  На початку 2010 року у м. Києві відбулася третя Національна виставка спортивних голубів. На протязі 2010 року члени ФГСУ взяли участь у декількох міжнародних голубодромах F.C.I. у Польщі, у Німеччині і в Угорщині. Що стосується до участі у Олімпійському голубодромі у Польщі у 2010 р. перше місце на даному голубодромі зайняв голуб з України. Взагалі 2010 рік відзначився особливою напруженістю у роботі ФГСУ. Йде підготовка до четвертої Національної виставки спортивних голубів і участі ФГСУ у ХХХІІ Олімпіаді F.C.I. Непросто склалися відносини між ФГСУ і НФАСПГ, в яку увійшли три клуби з двох регіонів України. В цих складних умовах ФГСУ належить відстояти своє право перед F.C.I. на представництво у цій організації і отримання права на участь у всіх заходах цієї міжнародної організації.