Всеукраїнська громадська організація

ФЕДЕРАЦІЯ ГОЛУБИНОГО СПОРТУ УКРАЇНИ

La Fédération colombophile de l' Ukraine

Каталог статей
Меню сайту


Форма входа

Категорії розділу
Статті Крицького В.В. [16]
Інші [28]
Статті різних авторів


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


счетчик посещений
Матеріали сайту передруковувати тільки з дозволу адміністрації сайту
Вітаю Вас, Гость · RSS 04.07.2020, 19:04:43
Головна » Статті » Статті Крицького В.В.

З історії голубівництва

З історії голубівництва: про значення голуба, як символа

     В різні часи, епохи, етапи розвитку суспільства образ голуба мав своє тлумачення. В загально-символічній архітектоніці голуб уособлює дух життя, душу, переходячи від одного стану до іншою, дух світла, ніжність та спокій. Здавна голуба присвячують великим матерям та царям Небесним.

    Сьогодні голуб став символом руху прихильників миру. Голуб - це не просто знак духовності, це особливий символ, який бентежить розум, є джерелом натхнення заради миру, заради добра, заради краси, яка врятує світ.

   З сторінок історії голубівництва нам відомо, що з моменту виникнення суспільства до голубів завжди людина відносилася з повагою.

   В Китаї голуб символізує довголіття, вірність, впорядкованість, синівське та дочірнє шанування, весну солодку пристрасть і також асоціюється з Матір'ю-Землею.

   У євреїв білі голуби, як символ чистоти, приносились в жертву при виконанні обряду очищення в храмі. Голуб - символ Ізраїлю. У Старому Завіті голуб означав простоту лагідність, щирість і уособлює душу померлого. В іудаїзмі у бога мертвих сови та голуби виконують роль посланців.

В ісламі Три Святі Діви позначаються трьома колонами, на яких сидять туби.

    У японській культурі голуб символізує довголіття і шану та присвячений богу війни, але голубка, що несе меч, повідомляє про кінець війни.

В шумеро-семітській культурі голуб символізує божественну силу.

   За віруваннями слов'ян, душа померлого перетворюється на голуба. В алхімічній символіці білий голуб – символ побілення (освітлення), що перетворюється на філософський камінь першоматері – « чорний ворон стає білим голубом».

    У християн символом Святого Духу третьої іпостасі Трійці також є г олуб. В цьому значенні він уособлює чистоту натхненну думку, Мир. Він також знаменує собою б лагу вість, подібно до того, як голубка з Ноєвого ковчега принесла оливкову гілку на знак миру між Богом і людиною та закінчення Всесвітнього Потопу. Голуб з пальмовою гілкою означає перемогу над смертю. Біла голубка – символ врятованої душі, що пройшла очищення, як антиза чорному ворону гріха. Новохрещених також зображують у вигляді голубів. Голуби на лозі символізують віруючих, що знайшли спасіння у Христі. Пара голубів уособлює сімейне щастя та любов.

Пресвідділ ВГО «ФГСУ»

Категорія: Статті Крицького В.В. | Додав: vladimir (05.04.2018)
Переглядів: 223 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]