Звернення до голубівників України представників ВНФАСПГ
Шановні колеги, українські аматори голубиного спорту!
Хочу повідомити Вам про стан справ у Всеукраїнській Конфедерації голубиного спорту на передодні підготовки до участі у 6-ї Виставці спортивних голубів центральноєвропейських країн у Словаччині в 2018 році.
Згідно рішенню Конгресу F.C.I. у січні 2015 р в м. Будапешт (Угорська Республіка), Україна була прийнята в члени F.C.I. в новому форматі – «Всеукраїнська Конфедерація голубиного спорту», далі ВКГС (назва анг. мовою - «Ukraine Confederation of Pigeon Sport» або UCPS).
Починаючи з 2015 р. в рамках «Всеукраїнської Конфедерації голубиного спорту» свою діяльність стали проводити ВГО «Всеукраїнська Національна федерація аматорів спортивно-поштового голубівництва» (далі ВНФАСПГ) та ВГО «Федерація голубиного спорту України (далі ФГСУ). Кожна з вище названих федерацій окремо щорічно проводили свою діяльність, як юридичні організації, та надавали необхідну інформацію в F.C.I. Згідно Статуту F.C.I. нараховували щорічний внесок, як члена F.C.I. Будучи повноправними членами F.C.I., як ФГСУ, так і ВНФАСПГ, надавалося право участі у всіх офіційних заходах F.C.I.
14.03.2015 р. на засіданні Координаційної Ради «Всеукраїнської Конфедерації голубиного спорту» був обраний її склад, а саме: Когут І., Михалець Я., Задорожний А., Боднараш І., Крицький В., Дарчук Я., та суддівської комісії, а саме: Крицький В., Дарчук Я., Карпенко В., Задорожний А., Космина Р., Суль В. До вище зазначених органів ВКГС було обрано по три представника від кожної федерації. Рішенням новообраної Координаційної Ради ВКГС було затверджено «Положення про проведення офіційних змагань спортивними голубами в «Всеукраїнської Конфедерації голубиного спорту».
Також було запропоновано почати співпрацю в рамках ВКГС і представникам ВГО «Всеукраїнська Асоціація любителів поштово-спортивного голубівництва», далі ВАЛПСГ – президент Р. Свердел. На той час пан Свердел з своїми колегами відмовився від співпраці у ВКГС. Так, як вище названа організація мала тільки один клуб з десяти осіб, було прийнято рішення щодо вступу його до ВНФАСПГ.
Дали почалася потужна робота в рамках ВКГС. Починаючи з 2015 р., щорічно ВКГС приймала участь майже у всіх міжнародних заходах F.C.I. Що стосується ведення документації стосовно Суддівської комісії, майже весь обсяг робіт (обробка даних, оформлення виставочних карток і т.п.) виконував В.Крицький (ФГСУ). Щодо оформлення документів дозвільного характеру (митного оформлення голубів, реєстрація на участь у міжнародних заходах і т.п.) випало на долю І.Боднараша (ФГСУ). Представники ФГСУ вирішували і побутові питання делегації від України. Офіційній делегації від України, переважно в складі чотирьох осіб, постійно надавались безкоштовні пільги на проживання та харчування під час перебування на міжнародних заходах. Так було і у 2015, 2016 та 2017 роках. Весь обсяг роботи представники ФГСУ, виконували з метою гідного представлення іміджуУкраїни на міжнародному рівні.
Як нам стало відомо пізніше, після кожного міжнародного заходу керівник ВНФАСПГ Ярослав Михалець «списував» з каси ВНФАСПГ приблизно 500 - 600 Є на витрати вказані вище, які надавались безкоштовно для делегації України.
Під час проведення міжнародних заходів пан Я. Михалець завжди був дуже «веселим», так як з кожним знайомим пропускав по чарці за зустріч. Дуже жахливий інцидент стався в 2016 р. під час проведення Кубку Європи в м. Бухарест (Румунія). Під час офіційної зустрічі та нагородження призерів, пан Я. Михалець став «чемпіоном» по вживання спірного. Після «вдалого» вечора Я. Михалець став «героєм» заходу, так як «трошки відпочив» за столом між тарілками з салатами. На наступний день всі питали, як почуття «товарища Олівье».
Під час оформлення виставочних карточок для прийняття участі у Кубку Європи в м. Бухарест (Румунія) у 2016 р., Я.Михалець намагався «покращити» коефіцієнт для голуба №2817603-14 з 5,014 на 3,000, після чого колекція України чудом не потрапила під дискваліфікацію.
Іван Боднараш попросив організаторів заходу не звертати увагу на нетверезі вчинки Я.Михальця. За три роки співпраці були і інші спроби «покращити» деякі результати з боку Я.Міхальця.
Далі, не маючи підтримки від своїх колег по ВНФАСПГ, які були обрані до Координаційної Ради та до Суддівської комісії ВКГС, Я. Михалець спробував безпідставно змінювати склад представників від ВНФАСПГ в керівних органах ВКГС. На зауваження діючих представників ВКГС не реагував. Практично на початку 2017 р. з боку ВНФАСПГ в керівних органах ВКГС залишився тільки Андрій Задорожний та Ярослав Михалець. Задорожного А. ні як не виходило відсторонити. Так, як для вирішення питань в ВКГС необхідно було більше ніж 50% голосів, ФГСУ надавало 100% голосів та існуючі два голоси ВНФАСПГ, таким чином вирішували долю участі України на міжнародних заходах.
За спинами ФГСУ, Я. Михалець будував свої «грандіозні плани на майбутнє» з представниками ВАЛПСГ - Р. Сверделом, О.Медведенком та В.Кошилем. Справа в тому, що після довгих судебник дебатів у 2011-2013 р.р. стосовно займання посади керівника ВНФАСПГ Р.Свердел, передавши де які функції керівництва ВНФАСПГ «забув» передати функції Уповноваженого представника ВНФАСПГ в органах Юстиції України. Маючи такі повноваження, Р.Свердел постійно підбурював Я.Михальця на нові «подвиги» проти своїх колег по ВНФАСПГ, проти ФГСУ, а також проти діючого керівного складу ВКГС.
Під час проведення Олімпіади F.C.I. у 2017 р. у Брюсселі, на Конгресі F.C.I було прийнято рішення про обрання нового керівництва F.C.I та Директорату F.C.I., до якого вперше в історії голубиного спорту потрапив Президент ФГСУ Іван Боднараш. Після Конгресу F.C.I. Я. Михалець, О.Медведенко та Р.Свердел показали свої брудні обличчя та стали писати різні кляузи на новообраного представника Директорату F.C.I Івана Боднараша. Так, як кляузи не були аргументовані доказами, нове керівництво F.C.I не звернуло на них увагу. Причиною такої брудної поведінки стала заздрість.
Далі Я. Михалець, під керівництвом «київських друзів», почав шукати різні шляхи дестабілізації роботи в ВКГС. Він самостійно відмовився виконувати вимоги Положення про змагання у ВКГС, ним же підписане, відмовився від взаємного контролю та перевірці результатів змагань, що поставило під сумнів правдивість результатів змагань у 2017 році та їх легітимність. На засідання Координаційної Ради та Суддівської комісії ВКГС Я. Михалець намагався запросити своїх «київських друзів», а також голубоводів які отримали у попередніх роках дискваліфікацію, прикладом є голубовод Безушко С., чим порушив, як умови Положення змагань ВКГС, так и вимоги Статуту F.C.I. Про законно обраних представників Координаційної Ради та Суддівської комісії ВКГС Я. Михалець чомусь забув. І останній крок, який зробив Я. Михалець, підбурений Сверделом Р. і Медведенко О., надіслав листа до Словаччини та список голубів колекції від України без голубів ФГСУ, чим порушив умови F.C.I. для України, а саме колекцію від України представляє Всеукраїнська Конфедерація голубиного спорту і її складають голуби від всіх федерацій, які входять до складу ВКГС. І це було зроблено після того, як Словаччина вже отримала листа з підтвердження участі ВКГС у 6-тій Виставці спортивних голубів центральноєвропейських країн у Словаччині в 2018 році, де був вказаний кількісний склад колекції від всіх федерацій ВКГС та склад представників, в тому числі і Я.Михалець. Цей неадекватний крок Я.Михальця дуже здивував наших словацьких друзів і вони підтвердили, що до складу колекції повинні увійти голуби від всіх федерацій членів ВКГС.
Таким чином на початку грудня 2017 р. Я. Михалець разом з своїми «київськими друзями» в черговий раз підставили всю Україну, в результаті спроби виставити колекцію голубів від України з порушенням вимог F.C.I. та фальсифікованими результатами змагань для участі у 6-тій Виставці спортивних голубів центральноєвропейських країн у Словаччині в 2018 році. За спробу надати фальшиву інформацію, українська колекція голубів втрачає право приймати участь у даному заході.
У зв’язку з вище зазначеними фактами, Президія ФГСУ звертається до порядних представників ВНФАСПГ для того, щоби звернуть увагу на дані махінації та афери Я. Михальця, та його «київських друзів». Ви майте право на обрання достойного керівництва ВНФАСПГ.
Кращі голуби від ВНФАСПГ в складі колекції ВКГС мають право бути кращими та гідно представляти честь України на міжнародних заходах.
Координаційна Рада та Суддівська комісія ВКГС чекає на новообраних представників від ВНФАСПГ для плідної співпраці.
Україна в нас одна і за це варто боротися! Слава Україні!
Президент ВГО «ФГСУ» Іван Боднараш
Представник Директорату F.C.I
|