Всеукраїнська громадська організація

ФЕДЕРАЦІЯ ГОЛУБИНОГО СПОРТУ УКРАЇНИ

La Fédération colombophile de l' Ukraine

Каталог статей
Меню сайту


Форма входа

Категорії розділу
Статті Крицького В.В. [16]
Інші [28]
Статті різних авторів


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


счетчик посещений
Матеріали сайту передруковувати тільки з дозволу адміністрації сайту
Вітаю Вас, Гость · RSS 29.03.2024, 05:48:58
Головна » Статті » Статті Крицького В.В.

Европейский Континентальний Кубок F.C.I. в Будапешті (Угорщина)

Европейський Континентальний Кубок F.C.I. в Будапешті (Угорщина)


        Важлива подія для голубівників-спортсменів України відбувалася 27-28 січня 2012 року в Угорщині. Це Европейський Континентальний Кубок F.C.I. Чим же знаменна ця подія?
        Всупереч прогнозам скептиків, вперше делегація ФГСУ представила свою колекцію голубів на міжнародному форумі. Цьому передувало отримання офіційного запрошення від F.C.I. і організаторів цього заходу. Україна була представлена
​​двома делегаціями - НФАПСГ і ФГСУ. В аналогічній ситуації була і Румунія - її представляли три федерації. Колекція ФГСУ і дві колекції FRSC (Румунія) виставлялися поза конкурсом. У цьому кроці F.C.I. я вбачаю прагнення цієї організації до єднання її членів під національними прапорами і це правильно.
     Цей форум проходив у столиці Угорщини Будапешті, в спортивно-виставковому центрі SYMA, недалеко від Будапештського центрального залізничного вокзалу. Зарубіжні делегації розміщувалися в готелі «ARENA», розташованому в двох кроках від SYMA.
     У
Eвропейському Континентальному Кубку F.C.I. була запланована участь чотирнадцяти країн. Цей висновок я зробив, побачивши державні прапори 14-ти европейських країн: Словаччини, Угорщини, Італії, Чехії, Румунії, України, Сербії, Словенії, Хорватії, Болгарії, Бельгії, Голландії, Німеччини та Польщі. Однак делегації Німеччини та Голландії не прибули на цей захід, а Бельгійська делегація представила неповну колекцію своїх голубів. Причини цього досконально не відомі, чи то вплинули складні метеоумови, чи то щось інше. На мій погляд, відсутність колекцій голубів провідних країн Европи в голубиному спорті позначилося на інтересі до цього форуму. Робота цього форуму майже нічим не відрізнялася від регламенту Олімпіад F.C.I.: прийом голубів, суддівство, відкриття експозиції, ввечері товариська вечеря і обмін подарунками, продовження експозиції на наступний день, урочиста вечеря і нагородження переможців, концерт і танці, закриття заходу і видача голубів експонентам.
    Колекція голубів ФГСУ була представлена
​​18-ма голубами в категоріях А, В, С, D, G і H. У категоріях E, F і «Стандарт» наші голуби не виставлялися через відсутність гідних голубів для колекції, відібраної на Всеукраїнській Олімпіаді в Чернівцях. Цей факт вказує керівництву ФГСУ, що над цими недоліками потрібно ще працювати в майбутньому для того, щоб заповнити наявні ніші в наших експозиціях. Дуже цікаво було побачити, що в заходах F.C.I. відродилася така номінація, як «Призовий наліт за все життя», відродження старої номінації «Спецкласу». Кращі результати в цій номінації показали голубівники з Чехії Ludek Navratil і Daniel + Frantisek Hrbac, їх кращі голуби налітали понад 26 000 призових  км за 7-10 років.
    На мій погляд, цей факт захищає голубиний спорт від перетворення його в спорт вольєрних птахів, і Україна може гідно представляти своїх голубів у цій номінації.
    Голуби ФГСУ експонувалися в загальному ряді з голубами румунських федерацій напроти колекції бельгійських голубівників. Суддівство голубів ФСГУ проводилося за всіма канонами F.C.I. Завчасно були заповнені і відправлені до оргкомітету Европейського Континентального Кубку F.C.I. спеціальні картки на кожного голуба-учасника колекції ФГСУ. Далі ці картки пройшли обробку в суддівської комісії цього заходу. Голуби приймалися на експозицію суддівською бригадою Европейського Континентального Кубку F.C.I. в суворій відповідності із заявленими даними та звіркою родових кілець. Кожному голубові була відведена стандартна клітина під номером (номери клітин кожного голуба вказані в каталозі в правому крайньому стовпці), забезпечена особистої карткою голуба і обладнана поїлкою і годівницею. Я впевнений, що голуби відчували себе в них комфортно. Наша делегація з подивом і радістю зустріла звістку про те, що один з голубів нашої колекції зайняв 1-е місце в категорії «С» серед колекцій поза конкурсом. Це голуб № UA 59508-08 (клітка № 815) голубівника Боднараша І.Д. Він був нагороджений почесним дипломом і медаллю на урочистому вечорі в день закриття Европейського Континентального Кубку F.C.I.
    Природно такий захід, як Европейський Континентальний Кубок F.C.I., знаменно для ФГСУ не тільки участю наших голубів, а й величезною кількістю зустрічей з керівництвом F.C.I. - Президентом F.C.I. Д-м Ж.М. Терезо, віце-президентами F.C.I. І.Бардошом та Ж.П.Неллом, ці бесіди особливо виділялися дружелюбністю і взаємним розумінням проблем у голубиному спорті України, а також зустрічі з представниками країн сусідів Польщі, Словаччини, Румунії, Чехії, Італії та іншими. Бесіди проходили в невимушеній обстановці, як то кажуть «без краваток», часом затягуючись далеко за північ.
    Підсумки Европейського Континентального Кубку F.C.I. серед країн учасниць такі. Перше місце в категорії «Стандарт» зайняла Словаччина, перше місце в категорії «Спорт» зайняла Польща, перше місце в категорії «Наліт за все життя» зайняла Чехія. За підсумками експозицій заходу випущений каталог, в якому відзначені і голуби з колекції ФГСУ.
    Не можна не згадати і про сумні і неприємні моменти підготовки для участі в цьому заході. Незважаючи на те, що була виконана величезна робота по оформленню необхідних документів для участі в цьому заході. Це візи, дозволи та листи з відповідних відомств, ветеринарні і митні сертифікати, доставка голубів в Будапешт на особистому транспорті за рахунок організаторів поїздки та інше, інше ... Хочу підкреслити, що керівництвом ФГСУ було організовано легальне провезення голубів через кордон, були дотримані всі необхідні вимоги та правила. Незважаючи на це кращий клуб ФГСУ за підсумками 2011 року «Тернопільський обласний осередок ФГСУ» повністю відмовився відправляти своїх кращих голубів в Угорщину, що увійшли до колекції ФГСУ, мотивуючи свою відмову проведенням своєї клубної виставки. На мій погляд, це вчинок украй не серйозний і безвідповідальний, невже колеги не розуміли, що своєю відмовою вони підривають не тільки авторитет своєї федерації, але й авторитет своєї країни України. В шок кинув і вчинок голови Коломийського клубу «Політ» Івано-Франківської області Н.Грабарчука, який не тільки сам не дав свого голуба, що увійшов до колекції ФГСУ, для участі в Кубку, але й став агітувати інших голубівників не відправляти своїх голубів до Угорщини, приводячи безпідставні доводи. Але дух свідомості його колег виявився сильнішим, і їх голуби взяли участь в Европейському Континентальному Кубку F.C.I. в Угорщині. Найсумніше те, що відмови прийшли за три дні до відправки заповнених карток для голубів-учасників, природно довелося шукати заміну відсутнім голубам і природно на заміну пішли голуби, що мають більш низькі результати, що, загалом, знизило рейтинг колекції ФГСУ.
    Природно, ФГСУ на найближчому засіданні Президії прийме адекватні заходи до несвідомих своїх членів, найімовірніше буде прийнято ряд постанов, які уточнять участь у міжнародних заходах, а також будуть прийняті санкції до недбайливих учасників міжнародних заходів.
     Участь в Европейському Континентальному Кубку F.C.I. для ФГСУ є новою віхою в її діяльності, як всередині своєї країни, так і за кордоном. У подальшій діяльності ФГСУ передбачена участь у 33-ій Олімпіаді F.C.I. у Братиславі (Словаччина) в 2013 році і в Европейському Континентальному Кубку F.C.I. в Брно (Чехія) у 2014 році.
    На закінчення, керівництво ФГСУ висловлює подяку організаторам поїздки в Угорщину і всім учасникам Европейського Континентального Кубку F.C.I. в Будапешті від ФГСУ за проявлену свідомість і підтримку, висловлює впевненість на подальшу колективну роботу на благо нашої неньки України!

Віце-президент ФГСУ, головний суддя Крицький В.В.

05.02.2012 р.

Категорія: Статті Крицького В.В. | Додав: vladimir (05.02.2012) | Автор: Крицький Володимир Володимирович
Переглядів: 1214 | Рейтинг: 2.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]